A részvénytúlsúlyos konstrukciók kivételével szinte mindegyik alaptípust vásárolták. A legnagyobb értékben, több mint 21 milliárd forintért, a rövid kötvényalapok befektetési jegyeit értékesítették. Ebben a kategóriában kiemelkedett az OTP konstrukciója, az Optima, amely több mint 20 milliárd forintot gyűjtött.
Az Optimát az alapkezelő beszámolója szerint elsősorban kisbefektetők vásárolják, akik minden bizonnyal vonzónak találják a hozzá járó tőkegaranciát és persze a kiemelkedő hozamot is. A Bamosz adatai szerint az alap egyéves hozama november utolsó napján több mint 25 százalékos volt.
Szintén keresettek voltak a legnagyobb bankcsoportok alapkezelőinek pénzpiaci és likviditási alapjai. Főleg ennek köszönhető, hogy az év utolsó előtti hónapjában a likviditási konstrukciókba 16,5, a klasszikus pénzpiaci alapokba 12,5 milliárd forint áramlott. Tíz számjegyű összeggel gyarapodtak egyebek között a CIB, az Erste, az OTP, a K&H, a Pioneer, a Concorde, a Budapest Alapkezelő pénzpiaci és/vagy likviditási alapjai is, de szinte minden konstrukció tőkebeáramlásról számolhatott be.
A befektetési alapok hozamát összehasonlíthatja itt
Érdekesség, hogy a hosszú időn át fekete bárányként kezelt ingatlanalapoknál is megfordult a trend. E konstrukciók a MoneyMoon adatai szerint több mint 10 milliárd forint friss pénzre tettek szert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.