A válság súlypont-eltolódást hoz a gazdasági régiók között: a korábban dinamikusan fejlődő Kína mellett India és Dél-Amerika jutnak meghatározó szerephez az elkövetkező évtizedekben. Az országok fejlődése a vállalatok teljesítményében is tükröződik, ez pedig hosszabb távon a részvények árfolyamát is emelkedő pályára állítja.
A fejlődő országok vállalatainak részvényei a gazdasági növekedés korai szakaszában számítanak igazán jó befektetésnek. A következő 20 évben ezektől a papíroktól nagyobb növekedés várható, mint más régiók befektetéseitől. Elsősorban azoknak jelenthetnek jó befektetést az indiai és latin-amerikai alapok, akik hajlandóak kockázatot vállalni annak érdekében, hogy hosszú távú befektetéseik az átlagosnál jobban gyarapodjanak.
„A válságból a befektetők megtanulták, hogy megtakarításaik egy részét – 2-3 havi megélhetésük fedezetét - érdemes azonnal hozzáférhető befektetési formában, így például kötvény- vagy pénzpiaci alapokban tartani.” – hangsúlyozta Vízkeleti Sándor a Pioneer Alapkezelő vezérigazgatója. „A néhány éven belül felmerülő nagyobb kiadásokra félretett pénzt érdemes kötvény- vagy vegyes befektetési alapokban fialtatni. A maradék 20-30 százalék pedig legalább 4-5 évig nagyobb kockázatú, de nagyobb hozammal kecsegtető részvényalapokban gyarapítható.” – tette hozzá Vízkeleti Sándor.
A Pioneer Funds – Latin-American Equity befektetési alap Latin-Amerika legdinamikusabban fejlődő államai, elsősorban Brazília és Mexikó vállalatainak részvényeit vásárolja, de megtalálhatók benne chilei vagy perui vállalatok papírjai is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.