A brit FTSE 100 0,6 százalékot veszített értékéből, a német DAX 0,2 százalékot, a francia CAC-40 pedig 0,3 százalékot gyengült ma délelőtt. Az euró tovább veszített értékéből, 0,7 százalékos gyengüléssel 1,4551 dollárt ért ma.
A Bank of New York Mellon elemzője szerint – függetlenül a görög miniszterelnök mai nyugtató szavaitól – egyelőre nem tudni, kialakul-e hitelkrízis Görögországban, az eurózóna stabilitása azonban ismét kérdésessé vált. Ha pedig ez nem lenne elég – fogalmaz az AP – a mai hangulatot rontott az osztrák pénzügyi rendszer kitettsége a Kelet-európai piacoknak.
A Hypo Alpe Adria államosítása kérdéseket vet fel a pénzügyi stabilitást illetően, különösen, mivel a Die Presse úgy tudja, hogy az ország negyedik legnagyobb bankját is piaci felügyelet alá helyezték.
A mozgás érdekessége, hogy a Nyugat-európai tőzsdék ma jelentős emelkedéssel nyitottak. A hektikus mozgást elemzők a makroadatokra váró befektetők bizonytalanságával magyarázzák. Határozott irányt várhatóan a ZEW németországi hangulatindex, majd a délután megjelenő amerikai ipari termelési és fogyasztói árindex jelentés ad majd a kereskedésnek.
A bizonytalanság a New York-i tőzsde határidős indexein is látszik; kora reggel, az ázsiai tőzsdék zárásakor a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,03 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,05, az S&P 500-as mutató pedig 0,07 százalékos erősödést valószínűsített, délelőtt tíz órakor viszont a DJIA 0,16 százalékos csökkenést, a Nasdaq és az S&P pedig egyaránt 0,19 százalékos gyengülést jelzett, miután a részvényindexek hétfőn 14 hónapja nem látott magasságba emelkedtek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.