A dollár árfolyama 1,5070 és 1,5080-as sávon belül mozgott kedden. A dollár mai gyengülésére két tényező hat.
Egyfelől a Bank of Japan (BoJ) magyar idő szerint kora reggel bejelentette: nem növeli kötvény vásárlási programját, bár az elemzők arra számítottak, hogy a havonta tartott vásárlások jelenlegi 1800 milliárd jenes keretét 2100 milliárd jenre bővíti ki a BoJ, de ez nem történt meg, viszont a ma tartott rendkívüli ülésén 0,5 százalékos mélyben hagyta a szigetország irányadó kamatrátáját.
A gyenge dollár miatt nőnek az inflációs aggályok, emiatt a befektetők egy része a biztonságosnak vélt nemesfémekbe helyezi el tőkéjét. Kedden új történelmi csúcsot állított fel az arany jegyzése: egy uncia nemesfém 1200,50 dollárba került.
Idén eddig 36 százalékot drágult az arany, de más nemesfémek árfolyama is emelkedett. A keddi kereskedésben egy uncia ezüst 1,2 százalékot drágult 18,71 dollárra, míg a platina árfolyama 1,1 százalékot emelkedett 1470,20 dollárra unciánként.
Ennél is jelentősebben lőtt ki a platina, amelyet a dollár gyengülésével párhuzamosan a vártnál jobb kínai ipari adat is az egekbe lőtt: egy uncia platina 4,5 százalékot drágult 382,25 dollárra, ahol utoljára 2008 júliusában volt a jegyzés.
A piaci hangulat keddi javulásán némileg segített, hogy múlt szerda óta ma nyilatkoztak először a Dubai World képviselő, akik közölték, hogy 26 milliárd dolláros kötelezettségeik átstrukturálásáról kezdtek tárgyalásba a hitelezőkkel. A piac pozitívan értékelte a bejelentést, mint azt az egyik elemző megfogalmazta: „most legalább tudjuk, milyen nagyságrendben gondolkozzunk, ha a dubai bedőlés szóba kerül”.
A piaci hangulat és a kínai ipari adatok hatására a kőolaj is kilőtt, közel másfél dollárt drágult a West Texas Intermediate (WTI) 78,44 dollárra hordónként.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.