Stephen Hester igennel válaszolt arra a kérdésre, megértette-e, hogy miért akarja korlátozni a bónuszok kifizetését az állam az RBS-nél, amelyben többségi tulajdonnal rendelkezik. A bankvezér elismerte, hogy még a szülei is úgy gondolják, hogy túl van fizetve, de hozzátette, hogy a részvények gyengélkedése miatt a bónusz csomag mégsem olyan értékes. Hester az árfolyamoktól függően három év alatt akár 10 millió fontot is kaphat bónuszként.
Hester a Guardian tudósítása szerint azt állította: nem tudja, mennyi prémiumot osztanak szét a cég 22 ezer dolgozója között. Ugyanakkor elismerte, hogy néhány felsővezető mentesül a korlátozás alól, amely szerint nem fizethető ki bónusz 39 ezer fontnál magasabb kereset esetén. A menedzserek azért kaphatnak mégis bónuszt, mert a cég előzetesen kötelezte magát erre.
A vezérigazgató leszögezte, hogy jelenleg a legnagyobb problémát a munkaerő toborzása jelenti számára, mivel a jelölteknek gondot okoz a kritika, amely a munkájukat érheti, ha az RBS-nél dolgoznak. A bankmentő csomagnak köszönhetően a brit Pénzügyminisztérium megvétózhatja a támogatott cégeknél fizetendő bónuszokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.