A jegybankelnök szerint nem az alacsony kamatok, így nem a Fed politikája okolható elsősorban a hitelezési aktivitás felpörgéséért, bár tény, hogy szerepet játszhatott benne. Most is sokkal jobban kell a szabályozói direktívákra figyelni, így törekedni kell arra, hogy a Fed nagyobb felügyeleti hatáskörrel bírjon a bankok felett, illetve erősítse a bizalmat a pénzügyi termékek irányában.
Ugyanakkor továbbra is nyitott a Fed a kamatemelésre, de a monetáris szigorítás meglépése nagyon sok tényezőtől függ, tehát a nyilatkozat szerint nem érdemes rövid távon ezzel spekulálni, maximum a már korábban is említett más monetáris eszközök bevetésével, például az eszközvásárlási programok kifutásával vagy a pénzintézetek Fednél elhelyezett betétjeinek kamatának emelésével.
Egy biztos, egyre intenzívebbek a találgatások, hogy mikor és mit léphet az amerikai jegybank, illetve hogyan változik a kommunikációja, ugyanakkor úgy tűnik, a Feden belül nem érzik annak veszélyét, ami miatt most mossák kezüket, hogy 2003 környékén túl sokáig tartotta túl alacsonyan a jegybank az irányadó kamatrátát, illetve azt, hogy óriási mennyiségű dollárt pumpáltak a pénzügyi piacokba annak érdekében, hogy ne omoljon össze.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.