A nyár végén pedig – mutatott rá – megindult a részvénykibocsátás is a hitelintézeteknél, így lehetővé vált, hogy az állami befolyástól egyébként enyhén szólva is idegenkedő piaci szereplők refinanszírozzák az állami részvételt.
A részvénykibocsátások ugyanakkor 30-40 százalékos diszkont mellett történtek meg, és a banki részvények darabszámának jelentős növekedéséhez vezettek. (A Bank of America papírjainak a száma például több mint kétszeresére emelkedett, de a Barclays részvényeké is 70 százalékkal nőtt.)
A negatív tényezők közé sorolandó ugyanakkor – mutatott rá Simonyi Tamás -, hogy a vállalati hitelek minősége tovább romlott, emellett ugrásszerűen megnőtt a vállalati csődök száma. Jelentős kockázatokat hordoz magában Simonyi Tamás szerint az ingatlanfejlesztési hitelezés is, hiszen amennyiben a finanszírozott ingatlanok eladhatatlannak bizonyulnak, az azonnal jelentősen növeli a bank veszteségeit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.