A korábbi években nem volt számottevő az ilyen jellegű kár, az idén azonban a nagy mennyiségű hó következtében a gépjárművekben hólecsúszásból, jégcsapleválásból bekövetkezett károk száma megemelkedett – magyarázza Vereczki András, az Aegon Magyarország vezérigazgató-helyettese.
Az így keletkezett kár az autókban akár a félmillió forintot is elérheti, de a Generalinál olyan autósok is jelentkeztek már, akiknek totálkáros lett a gépkocsijuk a háztetőről lezuhanó jég és hó miatt. Általában egyébként a fényezés sérül meg a kocsikon, horpadások keletkeznek, illetve a szélvédő szokott összetörni egy-egy ilyen baleset során.
Nem mindig egyértelmű viszont, hogy ilyen esetekben ki a felelős, és honnan számíthat a károsult kártérítésre. A biztosítók beszámolója szerint a vagyonbiztosítással rendelkező épületek 70-90 százalékának felelősségbiztosítása is van, így elvileg ezek terhére rendezni lehetne ezeket a károkat. Ilyenkor viszont a biztosítók rendszerint megvizsgálják, az érintett társasház mindent megtett-e annak érdekében, hogy az ilyen eseteket elkerülje.
Általában a közterület vagy az ingatlan tulajdonosa, illetve üzemeltetője felel ugyanis az ilyen jellegű károkért, kivéve, ha bizonyítani tudja, hogy minden elvárható intézkedést megtett a balesetet, kárt okozó állapot megelőzése érdekében – hívja fel a figyelmet Balázs Zsuzsanna, a Signal Biztosító lakossági vagyon- és baleset-biztosítási főosztályvezetője.
Vagyis ha a hófogó rendben volt a házon, csak az extrém mennyiségű havat már nem bírta el, esetleg még ki is írták a ház elé, hogy hó- vagy jégcsapveszély van, a pórul járt autósok hiába is próbálnak kártérítést kérni, a ház biztosítója valószínűleg nem fizet majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.