A befektetők egyre inkább a két hét múlva kezdődő amerikai gyorsjelentésre próbálnak fókuszálni, illetve beindultak a találgatások, hogy most mennyivel teljesíthetnek jobban a vállalatok az előző negyedévekhez képest.
Ugyanakkor ezen a héten még a pénteken megjelenő átfogó munkaerőpiaci adat tartja lázban az érdeklődőket (pénteken amúgy nem lesznek nyitva az amerikai részvénypiacok), mivel igen erős pozitív adatra számít az elemzői társadalom, így tovább lehet fűteni a részvénypiaci kemencét.
Ennek megfelelően sokan csak átmenetinek gondolják a három napja tartó dollárgyengülést, csak egy kis korrekciónak a további erősödés előtt, mivel a jó makroadatok miatt újra elő lehet venni a vártnál korábbi monetáris szigorítás lehetőségét.
Sajtóértesülések szerint a Mol euróalapú kötvényeket bocsátana ki, az összeg és lejárati idő egyelőre bizonytalan. A hírek szerint jövő héten kezdődnek meg a tárgyalások a Mol és a befektetési bankok között. A befolyó összegek felhasználása egyelőre kérdéses, véleményünk szerint azonban a Mol vélhetően az iraki mezők kutatására és fejlesztésére, a későbbiekben pedig akár a termelés beindítására fordíthatja az összegeket. Elképzelhető az is, hogy pusztán refinanszírozási céllal bocsát ki kötvényt a Mol, ezt azonban kevésbé tartjuk valószínűnek.
Tegnap a Mol invitálta a befektetőket az április 29-i közgyűlésre. A dokumentum a várakozásunknak megfelelően nem tartalmazza az osztalékjavaslatot, azt a Mol április közepén teszi közzé majd. Véleményünk szerint a legvalószínűbb forgatókönyvnek az osztalékfizetés elmaradása számít, figyelembe véve a gyenge iparági környezetet, a tervezett finomítói és mezőberuházásokat. Az OTP egyébként valószínűleg ma jelenteti meg közgyűlési meghívóját, itt sem számítunk osztalékjavaslatra (illetve osztalékfizetésre sem).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.