A felértékelődés nagyjából március eleje óta tart, ez a folyamat azonban nemcsak a forintra, hanem a régió többi devizájára is hatással van. Az elemző szerint azonban nem valószínű, hogy a trend tartós marad, egyrészt, mert szerinte a hazai gazdaságnak nincs szüksége a mostaninál erősebb fizetőeszközre, másrészt pedig a közelgő választások kimenetele, és az új kormány gazdaságpolitikája óvatosságra intheti a befektetőket - hangzott el a MR1 - Kossuth Rádió Krónika című műsorában.
Nézze meg, mik a választási esélyek!
A Takarékbank elemzője egyelőre azonban nem lát bizonytalanságot a piacokon Suppán Gergely azt mondja, a választások után akár még olcsóbban is vehetünk majd eurót, ehhez viszont az kell, hogy a Fidesz kétharmados többséget szerezzen az Országgyűlésben, ezzel együtt pedig beindítsa a gazdaság erősítéséhez szükséges reformokat. Nyilvánvaló, hogy a piacok azt szeretnék valamilyen szinten kikényszeríteni a leendő kormánynál, hogy bizonyos reformok elkezdődjenek, és ha ez így lesz, tartósabban is erősödhet a forint.
A jelenlegi helyzet főként az eurohitelesek számára lehet biztató, ugyanis a régió devizáival együtt a svájci frank is erősödött az európai fizetőeszközhöz képest. A szakértők azt mondják, a nyaraláshoz szükséges eurót akár már most érdemes lehet beszerezni, ennél tartósabb árfolyamjavulás ugyanis az elkövetkező két-három hónapban nem várható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.