Így manapság sokkal inkább azon van a hangsúly, hogy a jegybankok mikor és milyen ütemben hajtják végre az extra likviditás kiszívását a rendszerből, mely az EKB esetében is napirenden van, és ma újabb részleteket lehet talán megtudni az akció végrehajtásáról.
Ugyanakkor a Bank of England esetében az elmúlt hetek kommunikációja arra enged következtetni, hogy a szigetország esetében továbbra sem zárható ki újabb monetáris expanzió, tudniillik a britek esetében a múltkori ülésen csak arról tudtak dönteni, hogy nem emelik a likviditásfokozó programokra szánt pénzt, de ez bármikor változhat, hisz a brit gazdaság még rosszabb állapotban van, mint európai társai.
Mindenesetre egyre inkább az látszik, hogy szigorítással kapcsolatos várakozások Európában is tolódnak el időben, hasonlóan a Fedhez, ahol szintén csak az eszközvásárlási programokkal, illetve diszkontrátával tud operálni a jegybank, de hosszabb távon ez például a jelzálogpiaci eszközök kamatának emelkedését fogja maga után vonni, hisz nem lesz már ott a Fed vevőként.
Ördögi kör kezd körvonalazódni a monetáris politikában, amiben nagyon nehéz lesz lavírozni a döntéshozóknak, mivel szem előtt kell tartani a gyenge lábakon álló gazdaságot, ugyanakkor szép lassan megjelenhet az infláció is, amitől "rettegnek" a jegybankárok, bár most még mindenki a defláció veszélyeivel van elfoglalva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.