A Wall Street indexek négy százalék közeli, a Nasdaq Composite index pedig négy százalékot meghaladó veszteséggel fejezte be a hét negyedik napján a kereskedést.
Ezt követően a tokiói tőzsde péntek reggel több mint 3,0 százalékos csökkenéssel nyitott. A Nikkei 225 mutató 323,90 pontot veszített, 9 706,41 pontra zuhant, ez azt jelenti, hogy -3,23 százalékos veszteséggel kezdte a napot. Az olaj ára tovább esett a nemzetközi piacokon, mivel arra számítanak, hogy az európai országok problémái miatt csökken majd a nyersanyag iránti kereslet.
A héten az európai pénzügyi stabilitási problémákhoz kapcsolódó piacmehtaározó eseményekhez - a német short-tilalomhoz és a spanyol szakszervezetek nyíltan deklarált ellenállásához - péntek este egy új tényező társult, az amerikai szenátus által elfogadott pénzügyi szabályozási reformtörvény tervezete.
A reformcsomag az 1930-as évekbeli gazdasági válság óta a legátfogóbb változtatásokat irányozza elő a Wall Street működési szabályai tekintetében. A piacok véleménye szerint a pénzügyi ellenőrzés szigorítása alááshatja a világgazdasági fellendülést.
Tegnap este intenzív euróerősödés következett be e devizapiacokon, ami mögött megintcsak az Európai Központi Bank eurót erősítő esetleges intervenciója sejthető. Egy euróért általában 1,25 dollárt kértek. A forint is valamelyest erősödni tudott, az euróval szembeni jegyzések 280 forint alatt tartózkodnak, miközben tegnap 282 forint fölött is járt az uniós deviza kurzusa. Ma reggel az euróért 281 forint körül, az USA dollárért megközelítőleg 224 forintot, a svájci frankért 194-195 forintot kértek.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 59,60 pontos csökkenéssel, 21 904,93 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest ez 0,27 százalékos gyengülés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.