Papandreu elmondta: a görög parlamentnek a krízis okairól indított vizsgálata után fognak dönteni arról, hogy bírósági úton fellépjenek-e amerikai pénzintézetekkel szemben.
"Görögország meg fogja vizsgálni, hogyan történtek a dolgok" - fogalmazott, és utalt arra, hogy más országokban, az Egyesült Államokban is zajlanak hasonló vizsgálatok esetleges pénzügyi visszaélésekkel, az átláthatóság hiányával kapcsolatban.
Papandreu azt mondta a CNN-interjúban, hogy a nemzetközi közösségből sokan Görögországot kezdték el hibáztatni. Azt mondta, könnyű Görögországot bűnbakká tenni, pedig a görög szorgalmas, büszke nép. "Követtünk el hibákat" - mondta, és hozzátette, hogy a görögök meg fogják mutatni, hogy betartják kötelességüket.
Amerikai pénzügyi megfigyelők rámutattak: Papandreu közlése az amerikai bankok elleni esetleges peres eljárásról kísérletnek tűnik a felelősség áthárítására. Ugyanakkor feltételezhető, hogy spekulánsok ki akarták használni a helyzetet, nyerészkedve a görög költségvetési válságon. A manipuláció, ha valóban történt ilyen, minden bizonnyal az államadósság-törlesztési kockázat fedezetére kínált hitelpiaci származékos csereügyletek, a CDS-ek szabályozatlan piacán fordult elő. Ebben az esetben viszont kérdéses, hogy Görögország vagy bármelyik másik euroövezetbeli állam milyen peres eljárást indíthat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.