A bankkölcsönből vásárolt ingatlanok esetében egy olyan személy alakítja finom presszióval a szerződés tartalmát, aki ténylegesen nem is szerepel félként a megállapodásban. Ez pedig a kölcsönt folyósító hitelintézet.
Manapság a bankok a hitelből vett ingatlanok esetében megkövetelik, hogy a saját speciális feltételeiknek megfelelően készüljön az ingatlan adásvételi szerződés. A kikötések a szerződés szinte minden körülményére kiterjednek. Sok esetben előírják azt, hogy a kölcsönből finanszírozott vételárrészlet csak az utolsó lehet, beleszólása van a fizetési határidők megállapításába, különféle határidőket pedig saját maga is megállapít. Ha a kiszabott követelmények nem kerülnek bele a szerződésbe, annak egyenes következménye lehet a vevőtől a hitelfolyósítás megtagadása – olvasható a Jogi Fórumon.
Minden bank más és más feltételrendszert dolgozott ki az évek során adásvételi szerződések megkötése vonatkozásában úgy, hogy két egyformát szinte nem is lehet találni. Van olyan, amely a tulajdonjog fenntartással kötött adásvételt preferálja, az ország egyik legnagyobb pénzintézete viszont kizárólag csak a függőben tartásos adásvételiket fogadja el.
A bankok egy része a nagyközönség számára széles körben elérhető tájékoztatókban informálja a leendő vevőket azokról a követelményekről, melyek ingatlan adásvételi szerződésben való szerepeltetésének hiánya a hitelfolyósítás meghiúsulását jelentheti.
A hitelfolyósítás feltételei és a pénzintézetek igényei pedig folyamatosan változnak e tekintetben, ami évekkel ezelőtt még elfogadott és bevett szokás volt, az ma már sok esetben nem megfelelő. Szokássá vált az is, hogy amennyiben a bank által jóváhagyott kölcsönösszeg alacsonyabb, mint az adásvételiben a kölcsönből finanszírozott részként feltüntetett összeg, a kölcsönszerződés megkötésének feltételéül szabja a bank az ingatlan adásvételi szerződés módosítását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.