A pénteki kereskedés azt mutatta, hogy a piac minden különösebb ok nélkül is tud emelkedni. Például még a gyenge kiskereskedelmi forgalmakra utaló adat is háttérbe szorul a jó vásárlói bizalmi adatokkal szemben. Ha a forgalom alacsony, a számítógépekkel kereskedő alapok nyeregbe kerülnek, és feljebb viszik az indexeket. Ha megkérdezzük, mi is emelte a piacokat az elmúlt napokban, a válasz: semmi!
A kereskedés utolsó órája már másfél hete úgy néz ki, mint egy felső kategóriás kaszinó. Ha a piac a délután során gyengélkedik, a befektetők pedig nem akarnak kivonulni a piacról és tartják a részvényeiket, akkor a zárás előtt nagy forgalmú agresszív eladási hullám indul, mint a hét elején is. Másrészt viszont, amikor az indexek képesek napi csúcsukra visszaemelkedni, a shortosok izzadni kezdenek és lezárják pozícióikat – emiatt pedig az utolsó órában száguld a piac, ez történt csütörtökön és pénteken. Ez olyan, mintha valaki feldobna egy érmét az utolsó óra kezdetén, és annak kimenetétől függ, merre megy a piac zárásig. Ami egész nap működtette a piacot, az nem biztos, hogy az utolsó órában is jelentős tényező.
A múlt héten a történések zöme a hét eleji hanyatlással és az utolsó két nap emelkedésével zajlott, gyenge forgalom mellett, ami mindenképpen elbátortalanítja a vevőket. A SPY elemzése (ami az S&P500 index ETF-e) szerint az index múlt héten megérintette a 105-ös szintet, ahonnan fel is pattant. Ez már a harmadik alkalom a múlt hónap óta, hogy ez a pont támaszul szolgáljon az index számára. Jelenleg ki kell várnunk, hogy most hogy az index visszatért az EMA20 területére, a medvék erőt tudnak-e gyűjteni, hogy újra lehúzzák a piacot.
Az előttünk álló hét a hónap legérdekesebb hete lesz, minden oldalról érkezni fognak hírek. A legnagyobb figyelmet várhatóan a pénzügyi szektor kapja, ahogy a sokat emlegetett banki reformcsomag a kongresszus elé kerül.
Számos vállalat, például a Best Buy (BBY), a FedEx (FDX) és a Pier Imports (PIR) is közzéteszi májussal végződő negyedéves jelentését, megmutatva, hogy a kiskereskedelmi szektor olyan gyenge-e, mint azt a pénteki adatok mutatják.
Obama elnök várhatóan szerdán találkozik a British Petroleum vezetőivel, csütörtökön pedig Tony Hayward áll a kongresszus elé. Vajon küszöbön áll az energiaszektor újabb zuhanása? Többféle makro adat, például az inflációs adatok és ingatlanpiaci hírek adhatnak világosabb képet a gazdaság állapotáról, összehasonlítva a múlt heti vegyes adatokkal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.