Az év második felében a tbsz-re optimalizált pénzpiaci és a 3-5 éves garantált alapok vezethetik majd az értékesítéseket - véli Schuszter Péter, a Generali Alapkezelő vezérigazgatója.
Szeptembertől élénkülhet a pénzbeáramlás a 2010 januárjában elindított tartós befektetési számlákra, hiszen az egyéves gyűjtögetés végén optimális a tbsz konstrukció megnyitása. „Hazánkban a bankszámlákon, illetve készpénzben tartott megtakarítások összege több ezermilliárd forintot tesz ki, így nagyon valószínű, hogy a tbsz-nyitások felfutásával év végéig akár 2000 milliárd forint is befolyhat a hazai befektetési alapokba, elsősorban a pénzpiaci és a 3-5 éves futamidejű garantált konstrukciókba” - állítja Schuszter Péter.
A befektetési alapok hozamairól friss adatok itt
Schuszter Péter szerint a hazai befektetési alapok további jelentős növekedési lehetőségek előtt állnak, amennyiben sikerül módosítani az alapok ügynöki értékesítését jelenleg gátló jogszabályokat. „Amennyiben befektetési alapjaink értékesítését képesek leszünk beindítani és dinamizálni a Generali tanácsadói hálózatán és más értékesítési hálózatokon keresztül, magánszemélyes befektetői körünk aránya középtávon elérheti a 25-30 százalékot” – húzza alá Schuszter Péter, a Generali Alapkezelő vezérigazgatója.
A lélektani 3500 milliárd forintos határt is átlépte június végén a befektetési alapok vagyona – derül ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (Bamosz) friss adataiból, vagyis az alapokban kezelt vagyon az év eleje óta több mint 500 milliárd forinttal gyarapodott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.