A tegnapi amerikai szolgáltatóipari indexszel együtt most már sokasodnak a makrogazadsági jelek, amelyek a lassulás irányába mutatnak (amerikai lakáspiac újabb mélypontja, feldolgozóipari indexek mérséklődése, kínai vezető indikátor több havi mélypontja).
Ezek a hírek pedig visszafogják a szereplőket, hogy kockázatos eszközöket tartsanak. Hiába van továbbra is tőkebeáramlás a feltörekvő piacokra, úgy tűnik, eladó is akad szép számmal, ami megakasztja a kérész-ralikat a világ tőzsdéin, bár egyelőre a feltörekvő piacok úgy-ahogy tartják magukat a fejlett piaci börzékhez képest.
Ázsia is szenvedett ma reggel. A negatív hangulatot kiválóan tükrözi, hogy hiába hozott ki a Samsung rekord nyereséget a megugró elektronikai kereslet következtében, a piac szerint a 87százalék-os éves profitbővülés nem fenntartható. A részvények a kereskedésben közel 1százalék-kal estek, miközben Kína sem igen tud elmozdulni a közel másfél éves mélypontjáról.
Mindeközben az áruszállítási aktivitást jelző Baltic Dry Index tavaly márciusi szintekre ereszkedett vissza, ami szintén nem a gazdaság felpörgését jelzi. Kérdés, hogy innen lesz-e újabb rövid távú élénkülés a reálgazdaságban, mert ebben az esetben a piacoknak barométerként kellene mutatni az utat felfelé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.