A számok kapcsán azért megoszlik a piaci szereplők véleménye, hogy mennyire lehet előrejelzőnek tekinteni az egész vállalati szegmens tekintetében, de mégis az első támpont a vállalati profitkilátások kapcsán. Az Alcoa bevételeinek kb. 50 százaléka származik Amerikán kívülről, így az időszak erős dollárja vélhetően kedvezőtlenül érintette az értékesítési számokat, amely mellett a periódus nyomott acélárai sem támogatták a profitszámokat.
A piaci konszenzus 11 centes egy részvényre jutó eredménnyel (EPS) kalkulál, amely természetesen jelentősen eltér 2009 azonos időszakának 26 centes veszteségétől. Ne felejtsük el azonban, hogy a bázisidőszak rendkívül borús kilátásokat és nyomott részvényárfolyamokat, felhalmozódott raktárkészleteket hozott, ellenben a mostani periódus már optimistább hangulatban telt.
A 2008-2009-es időszak azonban éles törést hozott az Alcoa (és egyben több más) vállalati fejlődési pályájába részben azért, mert eleve túlságosan nagy volt az üzemméret, másrészt azért, mert a megváltozott körülményekhez nem minden mamutvállalat tudott megfelelően alkalmazkodni. Talán ennek is köszönhetően újfent a kilátásokon és a víziókon lesz a hangsúly mind az Alcoa, mind más vállalatok esetében is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.