BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vajon ma hogyan mozog a forint?

Nem lehet egyértelmű kilátásokat felvázolni csütörtök reggel a forint napközben várható árfolyamváltozására vonatkozóan.

Vannak olyan vélemények a piacon, amelyek szerint, bár csütörtökön kora reggel minimálisan gyengült a forint, ha kedvező lesz a befektetői hangulat, az euró jegyzése akár 275 forintig is süllyedhet. Mások úgy vélik, az elmúlt napok forinterősödése már tegnapra kifulladt, és ma reggel is inkább a gyengülés felé mozdult el a magyar fizetőeszköz az euróval szemben.

A tegnap késő délutáni árfolyamokat nézve azonban inkább stagnálás, mint gyengülés érhető tetten a forint árfolyamában. Szerdán délután öt óra magasságában az eurót 278,68 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon, ami ma reggelre alig változott. Csütörtök délelőtt negyed tíz után néhány perccel az uniós devizáért 278,65 forintot kértek. Tegnap késő délután egy dollár 219,23 forintot ért, ma reggel pedig 219,10 forintot. A svájci frank árfolyama szinte alig változott, stabilan tartja a 207-208 forint közötti kurzust.

Egymást követően már hatodik napja emelkedett tegnap a Dow Jones részvényindexe, s a lendület a következő napokban is kitarthat, ami kedvezően hathat a forint árfolyamára is. Ha ugyanis a nemzetközi piacok megnyugodnak, a befektetők inkább a kockázatosabb területek, így a közép-és kelet európai régió felé fordulnak.

Ma egyébként több, fontos makrogazdasági adat - köztük az amerikai munkaerőpiaci jelentés - is napvilágot lát, s emellett folytatódik az amerikai tőzsdei vállalati gyorsjelentési szezon: a JP Morgan, a Google és az AMD jelent, amelyek eredményei érdemben befolyásolhatják a nemzetközi befektetői hangulatot. Eddig az Alcoa és az Intel tette közzé második negyedéves számait, amelyek pozitív hatással voltak a nemzetközi piaci hangulatra.

A kedvező kilátások ellenére veszteséggel indított csütörtök reggel a BUX, s rögtön kilenc óra után valamennyi vezető papír gyengült. A rajt után a BUX 22 772 pontra csökkent, ami 0,6 százalékkal süllyedésnek felel meg. A vezető részvények közül az OTP 0,7 százalékkal 5 280, a Mol 1 százalékkal 20 500 forintra esett vissza. A Magyar Telekom árfolyama 0,1 százalékkal 697 forintra csökkent, a Richter jegyzése pedig 0,4 százalékkal 45 000 forintra mérséklődött.

Friss deviza- és részvénypiaci adatok itt

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.