A fejlődő piacok hozzájárulása a világ GDP-jéhez a következő húsz évben a jelenlegi 37 százalékról 60 százalékra bővül, míg a feltörekvő piacok összesített tőzsdei kapitalizációja a jelenlegi szintről 2030-ra több mint ötszörösére, mintegy nyolcvanezer milliárd dollárra emelkedhet. Mindezek miatt elkerülhetetlen egy jelentős tőkeátrendeződés a feltörekvő piacok javára, mondta el a szakember.
A gazdasági erő és a növekedési potenciál tekintetében domináns ázsiai feltörekvő országokban a korábbi exportorientált termelő tevékenység mellett az életszínvonal javulásával párhuzamosan egyre inkább a belső fogyasztásban rejlő potenciál kerül előtérbe a növekedés forrásaként.
Kína 2010-ben 9%-kal részesedhet a világgazdaság teljes kibocsátásából, s növekedési lehetőségeit mutatja az a várakozás is, hogy 2030-ig a világ legnagyobb tőkepiacává válhat. A befektetésre váró tőke a rövid távú kockázatok ellenére várhatóan hosszabb távon is keresi majd a fenntarthatóan magas növekedési kilátásokkal rendelkező, nagy népességű, ázsiai országokat.
Ezen országok gazdasági növekedéséből kínál részesedést a Generali Alapkezelő két új alapja, a Főnix Távol-Keleti Részvényalap fejlődő vállalatok részvényeibe fektet, Japán kivételével a Távol-Kelet piacain, míg a Generali IC Ázsiai Részvényalap kizárólag az Indiához és Kínához kötődő vállalatok részvényeibe helyezi tőkéjét.
Latin-Amerika országai a világ leggyorsabban fejlődő régiói közé tartoztak az elmúlt években, kihasználva olaj- és nyersanyagkincseik számottevő piaci felértékelődését. A nyersanyagokban gazdag és megfelelő politikai stabilitást nyújtó országok a világgazdaság átrendeződésének nagy nyertesei lehetnek a következő évtizedekben, emelte ki Pillár Zsolt.
Az energia, a bányászat, a távközlés, a közszolgáltatások, a kereskedelem és az információ-technológia iparágakban érdekelt közép- és dél-amerikai vállalatok részvényeibe helyezi tőkéjét a Generali Alapkezelő Amazonas Latin-Amerikai Részvényalapja.
A válság előtt rendkívül túlértékelt alternatív energiaszektor az elmúlt másfél évben jelentősen alulteljesítőnek bizonyult a részvénypiacok átlagos teljesítményéhez képest. Az iparág hosszú távú kilátásait tekintve, a jövő potenciális kitörési pontját az energiaárak további emelkedése jelentheti. Az energiahatékonyság, a megújuló erőforrásokra épülő technológia, a klímavédelem, a természeti katasztrófák megelőzése mellett elkötelezett vállalatok jelentős kormányzati támogatásokra számíthatnak a következő évtizedekben.
Az elemzői konszenzusok szerint az energetikai innovációban és a K+F területen érdekelt vállalatok legfontosabb reprezentánsainak emelkedési potenciálja mintegy 35%-os, így ezek konszolidált piaci körülmények között lényegesen felülteljesítőek lesznek a piaci átlaghoz viszonyítva. A Generali Greenergy Részvényalap éppen ezért olyan fejlett és fejlődő piaci cégek részvényeibe fektet, amelyek főként a világ energetikai innovációs fejlődéséből profitálnak, és elkötelezettek a jövő szempontjából ígéretes kutatási és fejlesztési (K+F) területen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.