BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hová tegye a pénzét? Az OTP a fejlődő ázsiai országokban lát potenciált

Az ázsiai országokra vonatkozó legújabb 2010. második negyedéves GDP adatok azt mutatják, a kontinens kilábalt a gazdasági válságból. A világ egyik leggyorsabban fejlődő állama, India például 8,8 százalékos GDP növekedést realizált a fenti időszakban. Szakértők szerint ez a szám néhány éven belül már két számjegyű is lehet, ez a növekedési ütem egyben azt jelenti, hogy Kína mögött India számít a második leggyorsabban fejlődő gazdaságnak. Az OTP Alapkezelő közleménye szerint ez új piaci lehetőséget jelent.

Az OTP Alapkezelő Által a napokban indított OTP Feltörekvő Piaci Trend Fix alap az olyan, Indiához hasonló ütemben fejlődő országok részvénypiaci növekedéséből biztosít részesedést, mint Brazília, Kína vagy Oroszország. Az OTP Alapkezelő által kínált befektetés teljesítménye olyan világszerte ismert vállalatok részvényeitől függ, mint az energiaóriás orosz Gazprom vagy Lukoil, a dél-amerikai energiapiacon meghatározó Petrobras, valamint a 27 országban, köztük Magyarországon is jelen lévő Bank of China. A több mint 100 ezer embernek munkát adó telekommunikációs óriás, az indiai Infosys Technoligies is a portfólió részét képezi. 

Aki az OTP Feltörekvő Piaci Trend Fix Alap által kínált portfólióba fekteti pénzét, és azt a hároméves futamidő végéig, vagyis legalább 2013. december 2-ig ott tartja, az a legrosszabb esetben is visszakapja a befektetett tőkét, sőt, az alap a befektetések teljesítményétől függetlenül lejáratkor mindenképp fizet hozamot, melynek mértéke a befektetési jegyek névértékére vetítve legalább 7 százalék, maximum 50 százalék lehet a teljes futamidő alatt. Ez éves szinten számítva minimum 2,35 százalék, maximum 14,97 százalék tőkenövekményt jelenthet.

Az OTP Alapkezelő szakértői egyetértenek abban, hogy a gyorsan fejlődő, úgynevezett BRIC országok vezető cégei továbbra is eredményesen fognak működni. Az elemzői konszenzusok szerint a következő években a fejlődés töretlen marad, így a BRIC országok főbb cégeinek profitja 2010-12-ben várhatóan átlagosan közel évi 30 százalékkal fog nőni.

Ehhez ráadásul historikusan nézve kedvező értékeltségi szint tartozik: az orosz részvénypiac kifejezetten olcsónak mondható, a kínai és brazil részvények az elmúlt évek átlagánál kicsit olcsóbbak, míg a drágább szinten árazott indiai piac értékeltségét a még a többieknél is kedvezőbb növekedés indokolja.  Nem elhanyagolható körülmény, hogy az említett országok államháztartási helyzete a fejlett piacoknál lényegesen jobb helyzetben van. Ezek alapján – a jelenlegi globális likviditásbőség által is támogatva – várhatóan tovább folytatódik a tőkeáramlás a BRIC országok felé, és ennek az alap teljesítményét meghatározó legnagyobb cégek lehetnek a fő haszonélvezői. – magyarázza Boér Levente, az OTP Alapkezelő portfóliókezelője.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.