A BUX dél előtt néhány perccel 20.707,28 ponton állt, ami a legutóbbi, csütörtöki záró értékéhez képest 657,26 pontos, 3,08 százalékos csökkenés, a pénteki nyitásnál 551,05 ponttal alacsonyabb.
A friss piaci adatokat itt megtekintheti!
Az OTP vezeti a mélybe a tőzsdét, a bankpapírok 8 milliárd feletti forgalom mellett 5,29 százalékos zuhanást produkáltak, így árfolyamuk 4 835 forintra esett. A Mol követi a bankpapírokat, 665 forinttal, 3,44 százalékkal 18.640 forintra csökkent. Az energiapapírok árfolyama 4,79 százalékos zuhanást követően 18 380 forintra esett. Az MTelekom is a negatív lista élbolyában helyezkedik el. A távközlési papírok 4,82 százalékos veszteséget könyvelhetnek el, így a társaság részvényeit 533 forinton jegyzik.
A Richter még tartja magát, a gyógyszeripari részvények minimális forgalom mellett 0,92 százalékos gyengülést követően 43 940 forinton álltak.
Gyengüléssel indult a kereskedés pénteken a meghatározó nyugat-európai tőzsdéken, a vezető mutatók 1 százalék körüli mínusszal indítottak, majd délelőtt tovább gyengültek.
Elemzők szerint elsősorban az euróövezeti adósságválság és a geopolitikai feszültség rontja a hangulatot, a gondok nagyságához képest azonban viszonylag jól állnak a mutatók. "Elképesztő, hogy az egyre mélyülő adósságválságban és a koreai ágyútűzben milyen stabilan tartják magukat a piacok" - mondta Justin Urquhart Stewart, a Seven Investment Management igazgatója, aki szerint azonban sokan dönthetnek úgy, hogy lefölözik az utóbbi napok nyereségét és kiszállnak.
A kereskedés első időszakában elsősorban a bankpapírok teljesítettek rosszul. A délelőtt meghatározó híre az volt, hogy az euróövezeti tagállamok többsége sürgeti Portugáliát, kérjen nemzetközi pénzügyi segítséget. Ezt az érintettek cáfolták, a hangulat azonban nem javult a tőzsdéken. Tovább rontja a helyzetet, hogy a KCNA hivatalos észak-koreai hírügynökség pénteki jelentése szerint a phenjani vezetés arra figyelmeztet, hogy a vasárnap kezdődő közös amerikai-dél-koreai hadgyakorlat "a háború szélére sodorhatja" a Koreai félszigetet.
A térség vezető tőzsdemutatói 1 százalék körüli mínusszal indultak. Délelőtt Londonban a FTSE-100 index 1,13 százalékkal 5.634,71 pontra, a frankfurti DAX-30 1,15 százalékkal 6.900,31 pontra, a párizsi CAC-40 index 1,68 százalékkal 3.697,07 pontra gyengült.
A devizapiacon az euró tovább gyengült a dollárral szemben az euróövezeti válság miatt. Az árfolyam kora reggelre 1,3300 dollár alá süllyedt, délelőtt pedig megközelítette az 1,3200 dolláros szintet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.