Az azonnali arany ára történelmi csúcsot, 1414,60 dollárt ért el unciánként, majd visszaesett 1413,50 dollárra. A következő három évben az arany ára az 1 475 vagy akár az 1 500 dollárt is elérheti - vélte egy a Reutersnek nyilatkozó kereskedő. A nemesfém közel 5 százalékkal drágult, amióta a Fed a múlt szerdán bejelentette, hogy 600 milliárd dollár értékben készül kincstárjegyet vásárolni. Az ezüst ára is újabb, 30 éves csúcsot ért el, és 28,18 dollár volt.
Az euró viszont ismét lefelé rohan a hullámvasúton: a múlt héten elért, 9 és fél hónapja nem látott csúcsot követően 3 százalékot veszített értékéből a dollárral szemben és ma délelőtt 1,3866 dollárt ért. Az ANZ elemzője, Grant Turley úgy látja, hogy a jelenlegi gyengülése csak finom korrekció és a helyzet nem fog tovább romlani, ha csak nem érkeznek újabb rossz hírek az eurózónából. Tekintettel az ír adósságválság eszkalálódására és az ír kockázati felár növekedésére, ez nem teljesen valószínűtlen. Az euró legutóbb májusban zuhant négy éves mélypontra a dollárral szemben, az 1,2521 dolláros árfolyam az adósságválsággal kapcsolatos félelmek miatt alakult ki.
A piaci hangulaton nem segít az sem, hogy a hétvégi G20 találkozót megelőzően egyre éleződik a feszültség az árfolyamháború kapcsán. Kína azt állítja, hogy tervgazdaságra próbálja rávenni az Egyesült Államok, amikor a jüan árfolyamának módosítását kéri tőle. Az európai államok pedig – Németországgal az élen – indokolatlan és káros lépésnek tartják, hogy a Fed újabb 600 milliárd dollárt pumpál a gazdaságba. Mivel utóbbi döntés a dollár gyengüléséhez és ezzel párhuzamosan a fejlődő államok valutáinak erősödéséhez vezet, Brazília és más fejlődő államok is tiltakoznak a várhatóan hozzájuk ömlő likviditás ellen, amely túl erős szintre emelheti valutáikat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.