A lépés előkészíti az utat arra, hogy az amerikai pénzügyminisztérium a jövő év elején eladja az AIG-ban lévő egyötödnyi tulajdonrészét. Ám az AIG azt is tervezi, hogy részvénykibocsátással új részvényeket ad el, és így várhatólag 10-15 milliárd dollárhoz jut.
A The Wall Street Journal (WSJ) viszont úgy tudja, hogy az állam tulajdonrészének egynegyedét –15 milliárd dollárnyi részvényt – akar eladni egy olyan megállapodás-sorozat keretében, amely 2011 elején kezdődne. Ugyanakkor a WSJ szerint az amerikai kormány nem akarja, hogy az általa tervezett részvényértékesítés versenyezzék az AIG-éval, ami lenyomná azt az árat, amennyit a saját tulajdonában lévő részvényekért kapna.
"A mai bejelentés mérföldkő a kormány régóta bejelentett erőfeszítésében, amely azt célozza, hogy mihelyt lehetséges, kiszálljon a magánvállalatokba történt befektetéseiből, miközben megvédi az adófizetőket" - hangoztatta Tim Massad, a pénzügyminisztérium szóvivője.
A lap számításai szerint a helyzet az, hogy az AIG tőkegeneráló képességének jelentős részét elveszítené, amíg a kormány több mint felével nem csökkenti részesedését a cégben. Vagyis – fogalmaz a Fortune tudósítása – Az AIG mondhatja ugyan, hogy szeretne pénzt felhajtani, Washington viszont válaszolhat azzal, hogy rendben, de azt a pénzt mi adjuk majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.