Pedig például egy 3000 fős egynapos rendezvényre fejenként mindössze 34 forintért kollektív balesetbiztosítást is köthetnek a szervezők, és még ennél is kevesebbe kerül a belépőjegybe épített hasonló biztosítás – írja a Generali.
Arra is van lehetőség, hogy egy üzemeltető állandó jelleggel, a belépőjegybe építse be a balesetbiztosítás díját. Ebben az esetben például egy évi 50 000 látogatót fogadó intézmény – akár szórakozóhely, műjégpálya vagy kalandpark – havi 20 ezer forintért már köthet kollektív balesetbiztosítást, ez látogatónként kevesebb, mint 5 forintba kerül.
A rendezvényekre szóló hasonló biztosítás a fentieken túl fedezetet nyújthat égési sérülésre, csonttörésre, kórházi és műtéti térítésre is. Az ilyen biztosítás fedezi az esetleg bekövetkező baleset miatt felmerülő gyógyulási költségeket, pótolja a kieső jövedelmet, így enyhítheti a kialakult helyzet nyomán jelentkező károkat az érintettek életében.
A biztosítási védelem maradandó egészségkárosodásra és baleseti halálra is kiterjed valamennyi résztvevő esetében. Fontos tudni azt is, hogy például egy szórakozóhely esetében önmagában az alkoholos befolyásoltság sem kizáró oka a kártérítésnek, ha a baleset nem kifejezetten emiatt következett be.
„Ha valakit baleset ér és az adott látogatóhelyen kollektív balesetbiztosítás védelme alatt áll, azonnal keresse fel a rendezvény szervezőjét, vetessen fel baleseti jegyzőkönyvet, őrizze meg a jegyet, bérletet, illetve egyéb részvételi jogot igazoló dokumentumot, amellyel a rendezvényre érkezett, az ellátást követően pedig a balesettel kapcsolatos orvosi, egészségügyi dokumentumokra (pl. csonttörést igazoló lelet, kórházi zárójelentés) is szüksége lesz a kártérítéshez.” – hangsúlyozta Schaub Erika, a Generali biztosító személybiztosítási üzletágának vezetője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.