Az euró kurzusa 0,1 százalékkal 1,3528 dollárra csúszott a legutolsó amerikai záráskor mért árfolyamhoz képest. A deviza küzdött azért, hogy ismét a 100 napos mozgó átlag fölé emelkedjen (1,3542 dollár), a múlt hét végén sikerült a háromhetes 1,3497 dolláros mélypont felett maradnia.
Az eurót nem gátolták a lemondott egyiptomi elnök sorsa körül keringő aggodalmak. Mindazonáltal bizonytalanság mutatkozik azt illetően, hogy ki lesz az Európai Központi Bank új elnöke, miután Axel Weber, a Bundesbank elnöke vártalanul úgy döntött, hogy távozik német jegybankelnöki posztjáról.
Axel Weber a der Spiegelnek adott interjújában magyarázta meg, miért vonul vissza még idén, és mond le ezzel az EKB-elnöki pozíció lehetőségéről. Weber kisebbségi véleményt képvisel jelenleg a monetáris tanácson belül.
A Bundesbank elnöke szerint az intézmény hitelességét veszélyeztetné az ő markáns, de sok európai országban ellenkezést kiváltó politikája. Weber egyike azon keveseknek, akik az EKB kötvényvásárlásait ellenzik, és a központi bankot egy konzervatívabb, az árstabilitást sokkal nagyobb hangsúllyal kezelő politika irányába vinné. A Raiffeisen elemzői szerint ez sok (leginkább dél-európai) ország számára, amelyeket most kiemelten kezel az EKB, előnytelen lenne.
Ugyanakkor számos piaci szereplő még mindig úgy véli, hogy az euró némi támogatást kap az 1,33 dolláros szinten vagy a felett. "A következő, 1,33 dolláros szint kitart, és nem látok semmit az Egyesült Államok és Európa között, ami jelenleg e szint alá hajtaná a kurzusát, ha nem következik be jelentős romlás az európai viszonyokban" - fogalmazott Gregg Gibbs, az RBS stratégája. A Reutersnek nyilatkozó kereskedők úgy vélték, hogy bár a kötvényhozamok emelkednek az eurózónában, a piac egy része továbbra is eurót vásárol.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.