A várakozások szerint az idei év folyamán akár 30 milliárd dollár értékben is kibocsáthatnak részvényeket az olyan cégek, mint a Nord Gold, a ChelPipe és a Koksz. Tavaly összesen 7 milliárd dollárnyi kibocsátás ment végbe a társaságoknál.
Oroszország gazdasága meglehetősen megsínylette a válságot a csökkenő energiamegrendelések miatt, a vezető tőzsdeindex 2008-ban a negyedére esett vissza és most is 2,5 évvel ezelőtti szinteken jár. Akkoriban nehéz lett volna jó áron részvényeket kibocsátani, most azonban eljött az idő: az olajár emelkedése miatt az orosz energiarészvények árfolyama is szárnyal és az ország megítélése is egyre jobb a befektetők szemében, lévén az idén a GDP a várakozások szerint 4,0 százalékkal bővül majd.
Legutóbb 2004 és 2007 között igyekeztek az orosz cégek a tőzsdéről tőkét szerezni a beruházásaihoz és megerősödésükhöz: abban az időszakban összesen mintegy 50 milliárd dollárnyi tőkét is sikerült bevonni a kibocsátások segítségével. Az összeomlás elkövetkező éveiben a kibocsátások értéke egyszer sem haladta meg az évi 7 milliárd dollárt, ám az idei év kiugró lehet.
A legtöbb cég ugyanis már a következő gazdasági növekedési periódusra számít, ahhoz viszont, hogy ne maradjon le a vonatról, tőkére van szüksége. A bejelentkező cégek közt van a Szeversztálhoz tartozó Nord Gold bányacég, egymilliárd dolláros kibocsátási terveivel és a csővezetékeket gyártó ChelPipe is, mely 688 millió dollár értékben bocsátana ki részvényeket Londonban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.