Az Itar-TASZSZ jelentése a közleményt ismertetve rámutat, hogy az orosz és a nemzetközi befektetők nagy érdeklődésének köszönhetően a VTB részvénycsomagja a legsikeresebb részvényelhelyezés volt az orosz értékpiacon a válság utáni időszakban. A Vnyestorgbank a második legnagyobb orosz pénzintézet, melynek 10 százalékáért fizettek ki a befektetők 95 milliárd rubelt, azaz mintegy 649 milliárd forintot.
Előzőleg Vlagyimir Putyin miniszterelnök aláírta a VTB bank részvénycsomagja privatizálásáról szóló rendeletet, miután hétfőn találkozott Andrej Kosztyinnal, a VTB elnökével. A találkozó során Kosztyin kijelentette: "az ajánlatok száma kétszeresen meghaladta azt a kínálatot, amely lehetővé tette a legmagasabb ár elérését, ami megfelel a jelenlegi piaci árnak".
Előzetes becslések szerint az orosz állam mintegy 1,8 ezer milliárd rubel bevételre számít a privatizációs program megvalósításából, amennyiben a vonatkozó terveket teljes körűen végrehajtják.
A privatizálásra váró orosz vállalatok iránti kereslet meghaladja a kínálatot –vélte Alekszej Kudrin pénzügyminiszter. Szerinte külföldi befektetők is érdeklődnek az orosz privatizáció iránt, amelynek keretében eladásra kerülnek az olyan, vezető nemzetközi vállalatok részvényei, mint a Szberbank, a VTB, a Rosznyeft, a Szovkomflot, és az Aeroflot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.