„Az Európában és az USA-ban múlt héten megjelent januári beszerzési menedzser indexek (BMI) a termelő és a szolgáltató szektorban is bővülést mutatnak, ami rendkívül kedvezőnek tekinthető a növekedési kilátások folytatását illetően. „A szolgáltató szektor bővülésére azért fektetünk nagy hangsúlyt, mert a termelés eddigi növekedése nem eredményezett jelentős javulást a foglalkoztatottak számának bővülésében, így pedig nagyon gyenge lábakon áll a hosszú távú növekedésben kulcsszerepet játszó lakossági fogyasztás kibontakozó növekedése” – mondta el a befektetési szakember.
„Míg egy ipari cég ma már könnyen megoldja, hogy külföldi leányvállalatain keresztül érjen el növekedést, addig a szolgáltató szektorra tipikusan a helyi munkaerő alkalmazása jellemző. A szolgáltató szektor várható bővülése így azt jelentheti, hogy végre beindulhat a munkanélküliség tartós csökkenése, amely a fejlett országok gazdasági növekedésének jelenlegi legnagyobb fékezője. Ez pedig további lendületet adhat a jelenlegi részvényárfolyam emelkedésnek” – magyarázta Horváth István.
Eközben az eddig jelentős tőzsdei növekedést produkáló feltörekvő országokban – ezen belül is elsősorban Távol-Keleten és Kínában – azonban az inflációs nyomás miatt szükségesnek tartott kamatemelések hatására megtorpantak az árfolyamok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.