Az Egyesült Államokban a tőzsdei kereskedésben egy dollárért egy ideig 76,25 jent adtak, ami azt jelenti, hogy a japán deviza a második világháború óta nem látott csúcsra erősödött.
Időközben a Nikkei 225 index további 1,4 százalékkal gyengült azon aggodalmak hatására, hogy az erős jen hatással lehet a japán exportőrökre. A japán valuta erőteljesen erősödik a földrengés óta, aláásva a japán exportőrök versenyképességét. Josihiko Noda japán pénzügyminiszter nem kommentálta, vajon Japán közbelép-e a piacon, mindössze annyit mondott, hogy figyelemmel követi a fejleményeket.
Mivel a japán jegybanki kamat már most is csaknem 0 százalék, a központi bank nem tudja kamatcsökkentéssel gyengíteni a japán devizát. A BBC által megkérdezett elemzők szerint elképzelhető, hogy a jegybank ezért közvetlenül, jen eladásával és dollárvásárlással próbálja elejét venni a deviza száguldásának.
A japán jegybank eközben 6 trillió jent (76 milliárd dollár) pumpált az ország pénzpiacaiba azzal a céllal, hogy megőrizze a stabilitást. A jegybank eddig összesen 34 trillió jent injektált a japán piacokba a múlt pénteken történt földrengés és cunami óta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.