A szerdai sajtótájékoztatón Ben Bernanke, a Fed elnöke azt is elárulta, hogy a Fed változtatott a következő évekre vonatkozó gazdasági előrejelzései, e szerint valamivel lassabb növekedéssel és valamivel magasabb inflációval kell számolni, mint a korábban jelzett. Az infláció esetében Bernanke újra azt hangsúlyozta, hogy a megugrásért a nyersanyagárak a felelősek és ennek pusztán átmeneti hatása lehet, a hosszú távú inflációs várakozások továbbra is stabilak. Idénre 2,1 és 2,8 százalék közé várja a pénzromást a jegybank, míg jövőre 1,4 és 2 százalék közé, vagyis a jegybanki cél közelébe eshet.
A növekedéssel kapcsolatban lefelé módosította a prognózisát a Fed, idénre 3,1 százalék-3,3 százalékot vár, míg a munkanélküliség esetében 8,4 százalékig eshet a mutató. Jelenleg 2,7 százalékos az év/év alapú fogyasztói árindex az Egyesült Államokban, vagyis jóval a cél fölött van.
Kínának rossz hír, hogy a világbank felfelé módosította az ország várható GDP növekedési és inflációs előrejelzéseit, ami azt sejteti, hogy a monetáris szigorításnak még nincs vége.
A nyersanyagok is szárnyra kaptak az amerikai jegybank (Federal Reserve, Fed) ülése után, az arany, az ezüst és az olaj is folytatták extrém emelkedésüket. A devizák közül az ausztrál dollár és amerikai dollárhoz viszonyított árfolyama újabb történelmi csúcsra tört, ami a elsősorban az amerikai dollár gyengülésének és az ausztrál kamatemelési várakozásoknak tulajdonítható. Az ide első negyedéves inflációs magasabb lett a vártnál, ezért is képzelhető el egy jövőbeli kamatemelés. Mindemellett az ország korábban jelezte, hogy nem terveznek devizapiaci intervenciót az ausztrál dollár extrém mozgása miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.