Az idei év a hosszú távú öngondoskodásra alkalmas termékeknek kedvez majd, amelyek között kiemelt szerepe lesz a befektetési egységekhez kötött biztosításoknak – hangzik az Aviva Életbiztosító 2011-es esztendőre szóló prognózisa.
A gazdasági helyzet és a kormány intézkedései ráirányították a lakosság figyelmét a hoszszú távú öngondoskodás szükségességére, emellett az idén a kedvezőbb családi adózási környezet is többletpénzt hagy a háztartásoknál, ez szintén növelheti a megtakarítási hajlandóságot.
Az elkövetkező fél évszázadban kulcsszerepet játszik majd, hogy a lakosság mikor és milyen mértékben ismeri fel az öngondoskodás jelentőségét és kezd el gondoskodni saját jól felfogott érdekében a nyugdíjaséveiről. Bár számszerűsíthető az a fenyegető mértékű nyugdíjhiány, amely az elkövetkező évtizedekben eléri Európát, a lakosság körében végzett Aviva-kutatás azt mutatja, a többség még nem látja saját felelősségét a nyugdíja biztosításában.
A lakosság persze a legtöbb európai országban aggódik amiatt, hogy nem lesz elegendő jövedelme, mikor visszavonul; a többség úgy véli, munkajövedelmének legalább az 50 százalékára lesz szüksége a minimális létfenntartáshoz, de elégedettebb lenne, ha annak 75 százalékát megkaphatná.
Magyarországon a lakosság nyugdíjcélú megtakarításait átlagosan évi 532 ezer, azaz havi szinten mintegy 45 ezer forinttal kellene megnövelni ahhoz, hogy a nyugdíjhiányt valóban át lehessen hidalni.
A legérzékenyebben a nyugdíjazáshoz közel állókat és az átlagos jövedelemmel rendelkezőket érinti a nyugdíjhiány. A nők még nehezebb helyzetben vannak, miután alacsonyabb foglalkoztatottságuk és csekélyebb jövedelmük miatt az időskori ellátásuk eleve elmarad a férfiakétól, miközben várható élettartamuk hosszabb, így kisebb összegből hosszabb ideig kell megélniük. Mindezek miatt tudatos öngondoskodásra és megtakarítási lépésekre van szükség – emelik ki az Avivánál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.