22 óra után
A kereskedés utolsó szakaszában valamelyest mérséklődtek a mínuszok Amerikában, az indexek megfordultak 1-1,1 százalékos esés környékén is, azonban zárásra elfogyott a lendület. A Dow 1,42, a Nasdaq 1,53, az S&P-500 pedig 1,4 százalékos mínuszban búcsúzott.
Ennek nyomán a devizapiacon sem történt érdemi fordulat, a svájci frank 219,8, az euró pedig 265,6 forintba kerül. Az amerikai dollár is jóval drágább lett: a reggeli 183 körüli szintről 185,5 forintra változott az árfolyam.
A Dow hatodik egymást követő héten is gyengült, amelyre 2002 óta nem volt példa – számolt be a Bloomberg. A nemzetközi hangulat romlásához hozzájárult az a félelem, hogy a globális gazdaság a korábban vártnál lassabban lábal ki. Közben a görög és portugál csődkockázat a rekordmagasságba emelkedett.
20 óra után
Az európai politikai és pénzügyi tisztségviselők között jelentős nézetkülönbség van annak kapcsán, hogyan oldják meg Görögország adósságproblémáját. Németország a magánbefektetőket is bevonná az adósság átalakításába, miközben az Európai Központi Bank (EKB) az államadósság bármilyen átalakítását ellenzi. Ez tovább növeli a kockázatkerülést a nemzetközi pénz- és tőkepiacokon.
A vezető amerikai indexek újabb lendületet vettek lefelé: 1,5 százalékos esést mutat a Dow, a Nasdaq és az S&P-500 is.
Az amerikai dollár és a svájci frank tovább erősödött a fokozódó kockázatkerülés közepette, így a frank/forint keresztárfolyam 220-as szint fölé került. Ez napon belül két százalékos esést jelent.
A forint nem gyengült tovább jelentősen az euró ellenében: 265,7 forinton jegyzik a közös európai devizát este.
18:30 után
Tovább folytatódott az esés az amerikai piacokon. A Dow Jones 12 000 pont alá süllyedt, az S&P-500 és a Nasdaq 1,2 százalékkal került lejjebb. A Dow hatodik hete gyengül - jelenti a MarketWatch.
Az európai indexek jelentős esésen mentek keresztül. Az FTSE-100 1,55, a DAX 1,25, a CAC-40 1,9 százalékos esésben búcsúzott.
Az amerikai dollár és a svájci frank tovább erősödött. Az euró/dollár árfolyam 1,436-ig olvadt, a svájci frankkal szemben pedig közel jár történelmi mélypontjához a közös európai deviza, 1,208-as szinten áll a devizapár. Ennek eredményeképp a svájci frankot újra 220 forint közelében jegyzik.
16 óra után
Az Egyesült Államokban a vezető tőzsdeindexek jelentős esésben nyitottak pénteken. Az ipari Dow Jones 0,9 és az S&P-500 index ugyanekkora eséssel kezdte a napot. A technológiai túlsúlyos Nasdaq kompozit index 0,75 százalékos mínuszban áll.
Az európai tőkepiacok is meredek esésbe váltottak. Az angol FTSE-100 1, a német DAX ugyanekkora, míg a francia CAC-40 1,5 százalékos esést mutat.
A jelentősen kedvezőtlenné váló nemzetközi befektetői környezetben a hazai deviza is esni kezdett. Az eurót 265,5 forinton jegyzik a délutáni 264,5 és a reggeli 264 forint után.
A lengyel zloty a forinttal párhuzamosan esett az euró ellenében, vagyis a kedvezőtlen folyamatok a nemzetközi eseményekkel magyarázhatóak.
Az euró is gyengült: a svájci frank ellenében 1,21 közelébe esett, míg a dollárral szemben 1,44-ig korrigált a közös európai deviza. A menedékdevizának tekintett amerikai dollár és a svájci frank széleskörűen erősödött.
A forint és az euró együttes esése oda vezetett, hogy a svájci frank/forint keresztárfolyam a reggeli 216,5 forintról 219 közelébe került.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.