A forint gyengült szerdán az euróval szemben a kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulatban. A hazai deviza a régiós fizetőeszközökkel együtt veszített értékéből, csak a cseh korona hozta szokásos stabil formáját.
A forint délelőtti eséséhet kismértékben hozzájárulhatott, hogy a Moody’s nemzetközi hitelminősítő nem nyilatkozott olyan pozitívan Magyarország megítéléséről, mint korábban a Fitch. A Moody’s fenntartja a „Baa3” (azonos a BBB- szinttel) hitelbesorolást, negatív kilátással.
A Fitch hétfőn változtatta negatívról stabilra Magyarország kilátását „BBB-”, vagyis a legalacsonyabb, még befektetésre ajánlott szintről. Egyes elemzők úgy ítélték meg, ez arra sarkallhatja a Standard & Poor’s és a Moody''s hitelminősítőket is, hogy ők is hasonlóan lépjenek, azonban ennek ellenkezőjét láthattuk.
Az eurót 266 forinton jegyzik a reggeli, amelyre a reggeli 265 forint körüli árfolyamról esett a hazai deviza.
Az európai vezető tőzsdeindexek 1 százalékos esést mutatnak. A befektetői hangulat romlásához hozzájárult, hogy az Egyesült Államok jegybankjának szerepét betöltő Federal Reserve elnöke, Ben Bernanke nem beszélt további monetáris stimulusról kedd este.
Egyes piaci szereplők azt várták, hogy Bernanke újabb mennyiségi monetáris könnyítésről szól majd, látva a gyenge foglalkoztatási adatokat, azonban erre nem került sor. A múlt héten a munkanélküliségi ráta 9,1 százalékra emelkedett az Egyesült Államokban 9 százalékról.
A negatív hangulatban az euró/frank kurzus 1,228-ról 1,22 közelébe került, majd 1,223-as szinten stabilizálódott. A forint gyengülésének és a frank árfolyamváltozásának hatására a frank/forint keresztárfolyam a hajnalban kialakult 215,5 forint feletti szintről 218-ra emelkedett. Délután 217,5 forintba kerül az alpesi fizetőeszköz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.