Negyedévvel korábban még ennél is kevesebben tudtak félretenni. Azonban tavaly ilyenkor a megkérdezetteknek még több mint 23 százaléka számolt be arról, hogy van megspórolt vagyona.
A mostani felmérés szerint a lakosság egyelőre nem túl bizakodó, ezért aki egyáltalán tud félretenni a pénzéből, inkább a kevésbé kockázatos, rövid távú banki befektetési lehetőségeket keresi a kockázatosabbnak tartott értékpapírokkal szemben.
A jövőkép sem túl optimista: az alacsony megtakarítási arány mellett csupán a válaszolók hatoda bízik abban, hogy félretett vagyona a következő hónapban gyarapszik, közel kétharmaduk szerint nem számít sem jövedelmének, sem megtakarítási képességének változására.
Pozitív fejleménynek tartják viszont a felmérés készítői, hogy nagyon kevesen tartják már nem banki típusú befektetési termékekben a vagyonukat: mindössze a válaszadók 4 százaléka nyilatkozott úgy, hogy készpénzben vagy más nem banki termékben (például nemesfém, műtárgy) vannak a megtakarításai.
Az adóváltozásokkal kapcsolatban keletkező többletjövedelmek valamivel több mint felét a háztartások fix kiadásaikra fordítják. A nyugdíjasévekre való takarékoskodás a prioritási listán – a gyerekek jövőjének biztosítása után – a harmadik helyen szerepel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.