– Az OTP Alapkezelőt mennyire érintette súlyosan a magán-nyugdíjpénztári rendszer átalakítása?
– A kezelt vagyonunk nagyjából 30 százalékát veszítettük el, emiatt a bevételeink is lényegesen lecsökkentek és a profitabilitásunk is romlott, ráadásul sem rövid, sem hosszú távon nem látok lehetőséget a kiesés érdemi pótlására. További gondot okoz, hogy vannak olyan eszközosztályok, például a vállalati kötvények vagy a feltörekvő piaci részvények, amelyekkel kifejezetten a magánnyugdíjpénztárak miatt kezdtünk el komolyabban foglalkozni, ezért hoztunk létre belőlük befektetési alapokat. Ezek mérete viszont csökkent, ami a hatékonyság rovására megy.
– Mi lesz ezekkel az alapokkal?
– A már meglévő konstrukciókat nem számoljuk fel, hiszen a megmaradó pénztári vagyon kezelésében fontos szerepet töltenek be, de a jövőben már kevésbé költséghatékonyan tudjuk csak kezelni őket.
– Leépítéseket tervez a cég a vagyonvesztés miatt?
– Nem. A munka mennyisége ugyanis nem csökkent le, csak a bevételeink apadtak.
– Hol lehet új üzleteket szerezni?
– Az intézményi vagyonkezelés irányában én nem látok nagy lehetőségeket, egyrészt mivel nincs olyan független vagyon, amely vagyonkezelőt keresne, másrészt a díjak ebben a szegmensben olyan mértékben lecsökkentek, hogy az ilyen vagyonkezelés eredménytartalma minimális. Az a szerencsénk, hogy a lakossági ügyfélkört az OTP révén könnyen el tudjuk érni. Ebben az ügyfélkörben azonban csak két alaptípus megy: a pénzpiaci és a garantált, a többinél óriási ugrásra nem számítok.
Az interjú teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.