A BUX április közepéig a világ egyik legjobban teljesítő indexe volt, idén áprilisra 14 százalékot emelkedett, azóta viszont jelentős gyengülést könyvelhetett el. „Az év eleji erősödést elsősorban nem vállalati hírek befolyásolták, hanem az, hogy javult Magyarország makrogazdasági megítélése. Ezt jelzi, hogy az állampapírokba is ömleni kezdett a pénz, az emelkedést segítette, hogy egy korábban alulteljesítő piacra érkeztek a kedvező hírek” – mondta Pintér András. A Budapest Alapkezelő részvényportfólió-menedzsere hozzátette: „Ekkor stabilizálódtak a költségvetéssel kapcsolatos kilátások, és a választást követő politikai bizonytalanságok is elmúltak.” Kuti Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint a múlt év végén a magánnyugdíjpénztárakat érintő változások miatt alulteljesítő volt a magyar tőzsde, részben ezért is tudott az idei év első három-négy hónapjában kedvező teljesítményt nyújtani.
A BUX április közepén éves csúcsra jutott, ám ekkor a nemzetközi befektetői környezet is megváltozott, és fordulat következett be a globális piacokon is. „Felerősödtek az eurózóna perifériájával kapcsolatos aggodalmak, a japán földrengés után növekedtek a globális kilábalással kapcsolatos félelmek is” – emelte ki Pintér.
A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.