A Dow nyitást követően 10:45-re már 2.75 %-os mínuszban volt. A nap végi emelkedés mentette meg a Wall Streetet a gyászos teljesítménytől. Quincy Krosby, a Prudential Financial vezére a következőképpen kommentálta az eseményeket: „Szinte már mindennapos tény, amint abbahagyják a kereskedést Európában, a Wall Street valamelyest fellélegzik.”
A szolgáltatói szektor növekedése valamelyest stabilizálta a Wall Streetet, csillapítva az újabb amerikai recesszió körül aggodalmakat. Az Ipari Kereskedelmi Index (ISM) a korábban várt 51 pont helyett 53.3 pontot ért el (50 pont feletti érték egyértelműen a növekedés jele). A szektor az elmúlt három csökkenéséhez képest, mely az amerikai munkaerő 90 %-át foglalkoztatja, végre növekedett. A közgazdászok ugyanakkor óvatosságra intenek mielőtt bárki is túl optimista is lenne, a növekedés nem túl erős ahhoz, hogy kézzel foghatóan enyhítse a munkanélküliséget. A Munkaügyi Minisztérium pénteken jelentette be, hogy augusztusban egyetlen egy új munkahelyet sem teremtettek (2010. szeptember óta ez a legrosszabb adat).
Tegnap az indexek közül a Nasdaq teljesített a legjobban, köszönhetően a vezető Amazon (AMZN +2.94%), és az Apple (AAPL +1.52%) részvényeknek. A Dow-nak sikerült a nap végére megfelezni a veszteséget, a pénzügyi szektor részvényei azonban továbbra sem térnek magukhoz (a Bank of America –BAC 3.59%-ot eset) a pénteki bejelentés óta, mely szerint a Fed 17 bankot készül megbírságolni.
S&P500 (SPY)
A tegnapi nap a vevők és az eladók harcát hozta, a vevők szinte alig kaptak levegőt az eladói nyomás közepette. A végső forgatókönyvet a vevők írták, ha apró korrekciókkal is, az indexek folyamatosan csökkentek. 20-as mozgóátlag mellett, az első nagy kihívást a 1 119.5 szint jelenti majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.