A válság kitörésekor a külföldi bankok teletömték pénzzel a megroggyant magyar leányvállalataikat. Azóta most először tűnik úgy, hogy a bankok nem hozzák, hanem viszik a pénzt. Hogy mennyit, még kétséges, mint ahogy az is, egy nagyobb méretű exodus esetén a két hazai tulajdonú bank, az OTP és az FHB - akár állami támogatással a háta mögött - képes lesz-e betölteni azt az űrt, amit a nemzetközi hitelintélintézetek hagynának maguk után - írta az Economist blogja.
A parlament szuverén intézmény: joga van átírni kölcsönszerződéseket, ármaximumot meghatároznia a közüzemi díjakra, megtiltani az "uzsorakamatokat" és moratóriumot hirdetni az ingatlanlefoglalásokra. A bankokat nem kell szeretni, amiért nem igazán hangsúlyozták a devizahitelek hátulütőit a felvevők számára. Azonban engedelmeskednek a törvény betűinek, beleértve azt a lehetőséget is, hogy lehúzzák a rolót. Bár természetesen a bankok az alacsony hitelkeresletre hivatkozva távoznának az országból, de ahogy egy, azóta visszavonult bankvezető mondta: "Azokon a szinteken, ahol most hitelt tudunk kínálni, nem csoda, hogy senki nem szeretne felvenni. Ám ha ezt megfejeljük egy ötmilliárd eurós leírással, a mostani kamatok remek üzletnek tűnnek majd."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.