Tanítási időben az állam is biztosítja a gyerekeket balesetek esetére, ez azonban gyakran nem elegendő – figyelmeztetnek a szakemberek. Az állami gyermek- és ifjúsági baleset-biztosítás minden 3 és 18 év közötti gyereknek jár, amit azonban egy-egy szerencsétlenség esetén fizet, aligha fedezi az ilyenkor szükséges kiadásokat.
Egy csonttörésre például mindössze 3000 forintot térít, de maradandó egészségkárosodással járó baleset esetén is maximum 300000 forintot kaphat a család, és nem fizeti meg a biztosító, ha a szülőnek kiesik a jövedelme, mert táppénzre kell mennie, ha kezelésekre kell hordania a gyerekét, gyógyszereket, gyógyászati segédeszközöket kell vásárolnia. Emellett ha a gyermeket nem az oktatási intézményben éri a baleset, akkor sem fizet a biztosító.
„Érdemes ezért kiegészítő biztosítást kötni, amely lehetővé teszi, hogy a pénz ne állhasson a gyógyulás útjába” – mondja Kuruc Péter, a K&H Biztosító élet- és bankbiztosítási üzletágának vezetője. Számos társaság kínál kifejezetten gyerekeknek szóló baleset-biztosításokat, amelyekről nem árt tudni, hogy ha baleset éri a gyereket, a kártérítések öszszeadódnak, vagyis az államilag járó és a privát úton kötött szerződés alapján is fizetnek a társaságok – hívja fel a figyelmet Garamvölgyi Zoltán, a Groupama Garancia élet- és bankbiztosítási ügyvezető igazgatója.
Ráadásul a piaci konstrukciók díjai nem is különösebben magasak. A Generali Szimba terméke például már évente 700 forinttól igénybe vehető, és a legolcsóbb csomagban is van kórházi napi térítés vagy baleseti műtéti térítés, a kicsit drágább, évente 1000 forintos csomag pedig már égési sérülés és a balesetek idején fellépő költségekre is vállal fedezetet.
A Groupama Garanciánál évente 250 forint a díja a gyerekekre köthető baleset-biztosításnak, ez viszont többszörözhető (maximum tízszerezhető), és ekkor a kártérítési limitek is arányosan nőnek. Az Allianznál évente 500–2500 forint között igényelhető a kifejezetten az államilag járó biztosítást kiegészítő szolgáltatás, amely védelmet ad az iskolán kívül bekövetkezett baleseteknél is, illetve kórházi ápolásnál vagy égési sérüléseknél is nyújt kártérítést.
Vannak olyan biztosítók is, amelyeknél a gyerekekre szóló életbiztosítás nem külön termékként, hanem valamilyen más életbiztosítás mellé köthető meg kiegészítő jelleggel. Ezek díja valamivel magasabb a kimondottan tanulókra szóló biztosításokénál. Így kínálja például szolgáltatását az Aegon, amelynél havi 350 forintos – de megtöbbszörözhető – alapdíj mellett igényelhető a gyerekekre szóló kiegészítés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.