Az ügyészségi szóvivő, Thomas Vecsey szerint egyelőre kérdéses, indul-e hivatalosan is nyomozás az ügyben, ám szakértők szerint elképzelhető, hogy az ügyészség csak arra vár, mit lép a Pénzügyi Felügyelet, amely szintén vizsgálódik.
Az ügy előzménye, hogy az Erste az európai gyakorlattól eltérően nem a piaci áron számolta el a mérlegében a mintegy ötmilliárd eurónyi CDS-állományát. (A pénzintézet ugyanis állítása szerint a CDS-eket csak és kizárólag az állampapír-ügyletei biztosítására használta, sosem kereskedett velük, és minden alkalommal lejáratig magtartották a szerződéseket, így nem képviseltek befektetési eszköz szintjén értéket a mérlegben.) A bank azonban az első "mérlegtisztítási" vádak érkezésekor bejelentette, hogy javítják a 2009-es és 2010-es mérleget a megkötött CDS-ügyleteket elfogadott árazási metódusával.
Az osztrák szociáldemokraták szerint viszont az igazságszolgáltatásnak kell közbelépnie, mivel Treichl 2010-es 1,3 millió euróra rúgó bónuszát az akkori mérleg alapján állapították meg. A kormányzó koalíció legnagyobb pártja szeretett volna a bankvezérrel tárgyalni, ám az nem jelent meg az invitálások ellenére.
Az Erste Bank eddig minden vádat visszautasított az üggyel kapcsolatban, arra hivatkozva, hogy minden tekintetben korrektül jártak el: a 2009-es és 2010-es mérlegeket az elvárásoknak megfelelően jövő hétre módosítják. Hogy Treichl visszafizeti-e a tavalyi év után járó bónuszát, egyelőre kérdéses.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.