BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Címlapsztori a Bloombergen a magyar bóvli

A Bloomberg vezető hírt közölt arról, hogy a Moody’s megvonta Magyarországtól befektetésre ajánlott adósbesorolását. A hírügynökség idézi elemzők véleményét, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményét is.

A hírügynökség beszámol arról, hogy a Standard & Poor’s csütörtök este fenntartotta Magyarország legalacsonyabb, még befektetésre ajánlott adósbesorolását, de továbbra is negatív figyelőlistán tartja az országot. Az S&P és a Fitch a legalacsonyabb, még befektetésre ajánlott kategóriában tartja az országot.

A Bloomberg idézi a Nordea elemzőjét, aki felidézi, hogy Magyarország a múlt héten jelezte, újra tárgyalásokat kezd a Nemzetközi Valutalappal, de véleménye szerint ez csak egy „show” volt. Aurelija Augulyte, a bank koppenhágai közgazdásza szerint Magyarország azért akarta újra megkezdeni a tárgyalásokat, hogy elkerülje a hitelminősítői lépést, ez azonban nem sikerült, hiszen az ország nem képes kompromisszumokra.

Az OTP részvényei 5 százalékot estek a BÉT-en, 2894 forintra, a forint 1,6 százalékot gyengült, 316,2 forintra. Az elmúlt hat hónapban a forint 15 százalékot esett, és történelmi mélypontra süllyedt november 14-én, 317,92 forinton.

A 10 éves államkötvények hozama 55 bázispontot emelkedett péntek délelőtt, 9,6 százalékra. A hozam a hasonló lejáratú lengyel kötvényeknél 6, a cseh papíroknál 4 százalék.

„Mivel a Moody’s értékelésének semmilyen valós alapja nincs, a magyar Kormány nem tudja azt másképp értelmezni, mint a Magyarország elleni pénzügyi támadások részeként” – idézi a Bloomberg a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményét.

A gazdaság 0,5 százalékkal emelkedhet 2012-ben, miközben az adók emelkednek, és a kiadáscsökkentések lassíthatják a gazdaság növekedését – közölte az Európai Bizottság novemberben. A Bloomber felidézi, hogy a Moody’s a finanszírozási kihívások miatt is minősítette le az országot, és ere mutat rá, hogy az ország újra felveszi a tárgyasok fonalát az EU-val és az IMF-fel.

Magyarország volt az első Európai Uniós ország, akit az IMF mentett meg 2008-ban. Tavaly Orbán Viktor elutasította az IMF segítségét. Matolcsy György október végén azt mondta, hogy az IMF-hez való visszatérés a gyengeség jele lenne.

Nagy esélyt adunk arra, hogy a következő hónapokban további leminősítések érkeznek – idézi a Bloomberg Török Zoltán, a Raiffeisen Bank budapesti közgazdászát.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.