Nagy-Britanniában a bérek stagnálnak, a munkanélküliség húsz éve nem volt ilyen magas. Csak London pénzügyi negyedében növekedtek az alapjövedelmek, az utóbbi 12 hónapban 12 százalékkal. A pénzügyi szakemberek átlag 96.000 eurót keresnek évente, míg a britek átlag csak 20.000 eurót. Még többet tesznek zsebre a top menedzserek: fizetésük 21 százalékkal nőtt, és kereken 272.000 eurót ért el. Az Alpha Value kutatóintézet tanulmánya szerint azok a brit bankárok, akik valamely konszern vezetésében dolgoznak, évi 5,78 millió euró jövedelemhez is juthatnak. A béremelések oka, hogy a bónuszok zsugorodnak, így a cégek az emeléseket kénytelenek a fix fizetésekbe beépíteni.
A Wall Street bankárainak arra kell berendezkedniük, hogy pozíciójuktól függően 20-30 százalékkal kevesebb bónuszt kapnak majd, mint az elmúlt évben. Ám ennek ellenére az olyan nagybankoknál, mint a Goldman Sachs és JP Morgan, a befektetési bakárok a sokszorosát keresik az átlagember fizetéséhez képest. A Kennedy Associates személyi tanácsadó cég szerint a fix fizetések 2011 közepén 340.000-450.000 dolláros szinten alakultak. Tapasztalt felső vezetők – a bónuszt is beleszámítva – évi átlag1,5 millió dollárt visznek haza.
Svájcban is a bankárok keresnek a legtöbbet. Egy banki alkalmazott havonta - átszámítva – 7.612 eurót keres, míg az átlag svájci 4865 eurót. A svájci pénzügyi és biztositási szektorban a munkavállalók átlagos havi keresete 7.103 euró. Ugyanakkor a konszernek vezetésében dolgozó svájci bankárok egy évben 4,42 millió euró jövedelemre tesznek szert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.