A bank ugyanis egy értékpapírüzletnél alkalmat adott John Paulson spekuláns hedgefonds-ának arra, hogy silány értékpapirokat keressen ki, amelyek ellen aztán fogadást köthetett anélkül, hogy erről a többi befektető tudott volna. Erről értesült a Spiegel pénzügyi felügyeleti körökből.
A lap úgy tudja, a Deutsche Bank ellen a Goldman Sachséhez hasonló ügyben folyik eljárás. A feltételezés szerint a pénzintézet összejátszott John Paulson fedezeti alapjával úgy, hogy az a portfólióban szereplő gyengébb értékpapírok ellenében kötött üzleteket a többi befektető tudta nélkül. A Goldman Sachs esetében már bebizonyított eljárás legfőbb visszássága, hogy a bankházak úgy értékesítették az említett papírokat, hogy bizonyítottan ismerték azok gyengeségét, mi több, még kerestek is ezen. A Goldman több mint félmilliárd dolláros bírságot fizetett az SEC-nek a helytelen gyakorlat miatt, így elképzelhető, hogy német riválisa is jelentős büntetés elé néz.
A Spiegel által idézett közlemény szerint a Deutsche Bank együttműködik a hatóságokkal az ügyben és hangsúlyozza, hogy nem történt vádemelés az ügyben. A bank egyébként nem most először kerül az amerikai felügyelet látóterébe: 2011 tavaszán egy szenátusi jelentés kritizálta a hitelintézet szerepét a pénzügyi válság kirobbanásában. A Deutsche Bank számtalan amerikai társához hasonló jelzáloghitel-ügyletekből összeállított befektetési csomagokat állított össze, amelyek értéke rohamosan zuhant, ezzel a cég sok befektetőt hozott tudatosan nehéz helyzetbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.