Oroszországban csak az olaj-, a fémipari és a pénzügy szektor likvid korlátozódnak - véli Igor Michalov, az Uralszib bank portfólió menedzsere. Szakértők szerint ennek fő oka az orosz politikai helyzetben kialakult nagyobb óvatosság. Március 4-én ugyanis Oroszországban új elnököt választanak. S bár senki sem kételkedik abban, hogy Vlagyimir Putyin miniszterelnök harmadik ciklusra ismét visszatér a Kremlbe, a parlamenti választások óta kirobbant váratlan tömegtűntetések megkérdőjelezték az eddig megdönthetetlennek hitt struktúrát.
"Politikai kockázatok nélkül Oroszország sokkal több befektetést vonzhatna" - véli Angelika Genkel, az Alfa-Bank vezető elemzője a Die Presse szerint. A politikai kockázat jelensége teljesen új dolog. És az új orosz középréteg tiltakozásai Putyint reagálásra kényszerítik. Az uralkodó kérdés az, vajon az 59 éves Putyin képes-e a megújulásra. A gazdasági programról szóló legutóbbi cikkében Putyin bevallotta, hogy "a rendszerszintű korrupció" és a nemzeti erőforrások állami ellenőrzése akadályozza a versenyképességet. Egyidejűleg az államkapitalizmus átmeneti kiépítése mellett tör lándzsát, kiemelve, hogy a privatizáció csak másodlagos. A Die Presse szerint fennáll a veszély, hogy Putyin reformmal kapcsolatos gyengesége folytatódik és ő továbbra is a magas olajárra tesz.
Azok a nagyvonalú szociális kiadások, amelyeket Vlagyimir Putyin miniszterelnök ígért be azért, hogy visszatérjen az elnöki székbe, legalább 170 milliárd dollárba kerülnek majd a szövetségi költségvetésnek - idézte a RIA Novosztyi az orosz központi bankot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.