Tavaly a CIB Banknál felvett lakáscélú hitelek döntő többségében használtlakás-vásárlás céljából folyósított hitelek voltak, amelyben az idén sem várnak változást a hitelintézetnél. Az elkövetkező hónapokban a piacot az új árfolyamgátra való felkészülés, a bedőlt hitelesek forintosítása és az állami támogatások megújulásához kapcsolódó termékfejlesztések jellemzik majd. Az áprilisban életbe lépő árfolyamgátban a CIB hozzávetőlegesen 30 ezer ügyfele lehet érintett, azonban akik belátható időn belül vissza szeretnék fizetni devizahitelüket, azoknak érdemes kívül maradni.
A bizalom helyreállításához hosszú távú kalkulálhatóságra lenne szükség, azonban a forinthitelezésre való átállás önmagában még nem jelent biztonságot a törlesztőrészletek kiszámíthatóságát illetően - hangsúlyozta Surányi Zoltán. A lakosság irányából érkező keresletben egyelőre ugyanis az látszik, hogy a jövőben az árfolyamkockázatot könnyen felválthatja a kamatkockázat, amely éppúgy képes a törlesztőrészletek emelésére. Ezért fontos, hogy a hitelfelvétel során az ügyfelek részéről mérlegelési szempont legyen, hogy az akár negyedévente változó kamatperiódussal együtt hogyan változik a törlesztőrészlet.
A CIB Bank termékfejlesztését is az a szempont határozza meg, hogy a hitelfelvevő biztos lehessen abban, törlesztőrészlete több éven keresztül nem fog változni: ezt az igényt pedig a hitelintézet szerint leginkább a hosszú távú, 3 vagy 5 évre is fix kamatozást garantáló hiteltermékekkel lehet kielégíteni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.