A részvénypiac forgalma 16,0 milliárd forint volt, a vezető részvények estek az előző napi záráshoz képest.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint eladási üzemmódba kapcsoltak a befektetők a BÉT-en, miután az EU/IMF tárgyalások "visszakerültek a startvonalra". Ráadásul Európában is rossz volt a hangulat, a BÉT zárásakor a német tőzsdeindex mínusz 2,3 százalékon állt, elsősorban a bankrészvények esése miatt. Ugyanakkor például a lengyel WIG20 csak egy százalékot gyengült, és a lengyel bankpapírok közül a Brebank 1,9 százalékot emelkedett, a Pekao viszont 1 százalékkal csökkent.
Az OTP visszaesett a január közepén mért árfolyamára, s a jelentős forgalom azt jelzi, hogy az eladók erős túlsúlyban voltak - jellemezte a folyamatot Miró József.
Az OTP támasza 3.300, illetve 3.100 forinton van, de a jelenleg úgy fest a helyzet, hogy "lefelé vett lendületet a bankpapír" - mondta Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház elemzője. Véleménye szerint elfogyott a magyar részvényeket tartó befektetők türelme, "talán elpattant a húr". Amíg az előző két-három héten alig 10 milliárd forintos forgalom volt a Budapesten, most 16 milliárd fölötti forgalomban történt az esés.
Érdekességként Sőre Balázs jelezte azt is, hogy normális esetben, ha 6 százalékot zuhan az OTP, akkor a forintnak is hasonló pályát kellett volna futnia, ez idáig nem történt meg. Ha viszont az OTP a jövő héten is lefelé veszi az irányt, akkor az euró/forint árfolyam is gyorsan gyengülhet, ami viszont a magyar kormány számára erős lökést adhat az EU/IMF tárgyalások felgyorsítására - magyarázta a Buda-Cash Brókerház elemzője.
A Mol 355 forinttal, 2,03 százalékkal 17.100 forintra csökkent, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 218 forinttal, 6,07 százalékkal 3.375 forintra esett, forgalmuk 12,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 11 forinttal, 1,96 százalékkal 550 forintra gyengült, forgalma 1,4 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 100 forinttal, 0,27 százalékkal 36.800 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 283,3 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 120,0 millió forintos forgalom mellett 250 forinttal, 1,71 százalékkal 14.400 forintra csökkent.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.157,69 ponton zárt pénteken, ez 17,23 pontos, 1,47 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.