A magyar számviteli szabályok szerinti mutató 5,1 milliárd forintos bevételt mutat, ami 36 százalékkal marad el 2011 azonos időszakától. Az időszak rendkívül nehéz működési környezetet hozott a cégnek, hiszen a végtörlesztés áthúzódó hatásként jelen volt a negyedévben, ám a befektetési egységhez kötött életbiztosítások így is 85 százalék-át tették ki az időszak díjbevételének.
A nem-életbiztosítás 15 százalékos súlyt képviselt az időszakban, ám ha ezeket nem vesszük figyelembe, akkor a unit-linked biztosításokból származó bevételek még nagyobb visszaesést mutattak volna. Ez annak köszönhető, hogy az új értékesítések 60 százalékkal estek éves bázison, ám a hagyományos életbiztosítások száma lassú növekedést mutatott.
Az egyszeri díjak az időszakban 10 százalékos súlyt képviseltek, ami elmarad a tavalyi negyedik negyedév 30 százalékos értékétől, ám összességében továbbra sem ez a profit forrása (jelzésértéke azonban van).
A negyedévet a jelentős költségcsökkenés is segítette: a működési kiadások 10 százalékkal lettek alacsonyabbak a tavalyi átstrukturálás eredményeként, míg a díj- és jutalékbevételek az új értékesítések alacsonyabb volta miatt zsugorodtak.
A saját tőke IFRS szerint 4 milliárd forintról 3 milliárd forintra olvadt, akut tőkehiány tehát továbbra sincsen. Az eredmények tekintetében úgy véljük, hogy a kedvezőtlen tendenciák még fennmaradhatnak 1-2 negyedévig, ezért az idei évre vonatkozó 40 milliárd forintos díjbevételi várakozásunkat felülvizsgáljuk.
Az őszre tervezett tőkeemelés és a kedvezőtlen működési környezet fényében úgy véljük, hogy ez a gyorsjelentés kevés lesz ahhoz, hogy érdemben javítson a részvény megítélésén. Az elmúlt hetek árfolyammozgásait alapul véve azonban csak mérsékelt eladói nyomással számol a következő hetekben az Equilor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.