A lakossági ügyfeleknél pedig még az átlagnál is rosszabb a helyzet. Az első negyedévben már csak a kihelyezett kölcsönök nem egészen 65 százalékát teljesítették szerződésszerűen az ügyfelek – vagyis az állomány harmada kisebb-nagyobb csúszásban volt –, holott ez az arány egy évvel korábban még 73 százalék közelében mozgott. Hasonló a helyzet a lakossági jelzáloghiteleknél is: ott is 65 százalék körüli a jól teljesítő, 20 százalék feletti a 90 napon belül csúszásban lévő, és 15 százalékos a 90 napon túli késedelmű tételek aránya.
A nem pénzügyi tevékenységet folytató vállalatok hiteleinél sem sokkal szebb a kép. Az egyetlen örvendetes fejleményt itt az jelenti, hogy a márciusig tartó egy év alatt a 90 napon belüli késedelemben lévő hitelek aránya 11,1-ről 10,05 százalékra csökkent. Aggasztó viszont, hogy a céges hitelek 16,15 százalékát már 90 napon túli késésben lévőként tartják nyilván, holott ebbe a csoportba egy éve a kölcsönök alig 11 százaléka tartozott.
Kisokos az adósoknak
Tájékoztatót jelentetett meg a pénzügyi felügyelet internetes honlapján a devizahitel-adósok által igénybe vehető állami fizetéskönnyítő programok és az átlátható árazású konstrukciók legfőbb tudnivalóiról. Az összefoglaló felhívja a figyelmet a lehetőségek igénybevételének határidejére is. Bemutatja a rögzített árfolyamon történő törlesztést, az otthonteremtési kamattámogatást és a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. konstrukcióját érintő legfőbb tudnivalókat, s kitér az átlátható árazású hitelek új szabályaira is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.