BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A BUX visszatesztelte a fontos szintet

Nap végére kis pluszba rántották fel az amerikai indexeket, de ez sem segített Ázsián, ahol inkább kis mínuszokat láthatunk ma reggel, írják az Erste Befektetési Zrt. elemzői.

A japán második negyedéves GDP gyengébb lett a vártnál, s negyedéves összehasonlításban még csökkent is, a nominális GDP 0,1 százalékkal visszaesett a várt növekedéssel szemben. Persze erre az azonnali válasz, hogy ez növeli az amerikai stimuláció valószínűségét. Mostanában a rossz makrogazdasági adatokra mindig ez a befektetők válasza, s mivel korrekciós periódusban vagyunk, pontosan ezért nem történik semmi. Ez persze jó, mert egy bika piacon a korrekciós periódusban pontosan nem kell történnie semminek, persze ennek a nem történésnek hamarosan véget kéne érnie. Ha a piac tényleg jó, akkor ennek úgy kell történnie, hogy újra emelkedésbe kapcsolnak a részvényindexek.

A BUX például technikailag felkészült rá. Pénteken visszatesztelte a 200 napos mozgóátlagot, a rövidtávú indikátorok megcsinálták a korrekciót. Vagyis akár emelkedhetne is. Ugyanakkor úgy tűnik, a nemzetközi színtéren még nincs meg a megfelelő hangulat, így összességében talán egy stagnáló piacot láthatunk ma Budapesten.

USA, Európa:

- Nyitás után esésnek indultak a vezető tengerentúli mutatók, félidőben azonban megjöttek a vevők, és nagy hajrában pluszban zártak az indexek (Dow 0,32 százalék, Nasdaq 0,07 százalék, S&P500 0,22 százalék).

- Valamennyi szektor a pozitív oldalon fejezte be a kereskedést, a nap nyertesei a távközlés (0,7 százalék) és az ipar (0,5 százalék) voltak.

- Nagy izgalmak nem voltak a pénteki kereskedésben, a gyorsjelentési szezon lecsengőben van, és makrofronton sem volt túl mozgalmas a nap.

- 5,5 százalékot veszített értékéből a Yahoo, miután napvilágot látott, hogy a cég számos stratégiai kérdésben folytatott tárgyalást. Többek között arról is volt szó, hogy az Alibaba részesedés értékesítéséből befolyó pénzt nem juttatják teljesen vissza a részvényeseknek.

- A mai nap szintén hírszegény lesz, de holnaptól fontos adatok látnak napvilágot. Kedden kiskereskedelmi statisztikák, szerdán pedig inflációs és ipari termelési adatokat láthatunk.

Olaj, arany:

- Az arany árfolyama három dollárral, 1625 dollárra emelkedett.

- A pénteken megjelent gyenge kínai adatok után 93,46 dollárról, 92,87 dollárra csökkent az olaj árfolyama.

Devizák:

- A pénteki nap folyamán erősödni tudott a dollár az euróval szemben és 1,2306-ról 1,2289-re változott az EUR/USD árfolyam jegyzése. A várt 90 milliárd dolláros hiány helyett a költségvetés mindössze 70 milliárdos hiányt mutatott, ami mindenképpen kedvező fejlemény.

- A forint enyhén gyengült a pénteki nap folyamán az euróval szemben és a kezdeti 276,55-ös értékről 277,23-ig emelkedett az árfolyam.

Távol-Kelet:

- A japán GDP a második negyedévben évesítve 1,4 százalékkal nőtt az előző évhez képest, ami lényegesen alacsonyabb, mint az első félévben produkált 5,5 százalékos bővülés. Egyúttal jelentősen elmaradt a várt 2,7 százalékos növekedési várakozásoktól is. A gyenge adatot nagymértékben befolyásolta az exporton keresztül az erős japán jen árfolyam.

- A hét első kereskedési napján az ázsiai indexek kismértékben veszítettek értékükből, a Nikkei  0,02 százalékot, a HangSeng 0,18 százalékot, míg a Shanghai index 0,68 százalékot csökkent.

Határidős piacok: A reggeli órákban az összes határidős index kismértékű csökkenést mutat.

Vállalati hírek

- Holnap hajnalban teszi közzé II. negyedéves eredményét a MOL, ma zárás után pedig az Állami Nyomda jelentése várható.

- A Bloomberg értesülései szerint a MOL és az INA 400-400 millió eurónyi hitelt venne fel. A hitelek 3-5 éves lejáratúak lennének.

- Pénteken jelentette be a MOL, hogy a Gulf Keystone, a kurdisztáni Shaikan blokk operátora kereskedelmi értékűnek nyilvánította a találatot. A partnerek 180 napon belül mezőfejlesztési tervet nyújtanak be a Shaikan blokk ügyvezető testületének. A bejelentés technikai jellegű, hiszen már korábban közölték, hogy a blokk 10 milliárd hordónyi készletet rejt. A MOL 20 százalékos részesedéssel rendelkezik a projektben.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.